Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Daudzdzīvokļu namu siltināšanas programma tuvojas noslēgumam; Jelgavā plāno renovēt vēl ap 20 māju 

Publicēts: 13.09.2019

Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programma tuvojas noslēgumam. Kā liecina attīstības finanšu institūcijas «Altum» apkopotā informācija, šobrīd jau rezervēti aptuveni 80 procenti no kopējā grantiem pieejamā finansējuma apjoma. SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” aicina dzīvokļu īpašniekus aktīvi piedalīties lēmumu pieņemšanā ēku atjaunošanas procesu organizēšanai.

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā visā Latvijā kopš programmas sākuma 2016. gada martā līdz šim ir iesniegti 568 projektu pieteikumi, kuros kopējā grantos piešķiramā summa pārsniedz 120 miljonus eiro. Ņemot vērā līdzšinējo programmas norises gaitu, ar iesniegtajiem projektiem jau ir rezervēti aptuveni 80 procenti no kopējā grantiem pieejamā finansējuma apjoma, bet visi līdzekļi, pēc šā brīža prognozēm, varētu tikt apgūti līdz nākamā gada 1. ceturkšņa beigām, liecina attīstības finanšu institūcija «Altum» apkopotā informācija. Šajā periodā daudzdzīvokļu māju renovācijas procesā aktīvi bijuši arī SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) pārvaldīto māju dzīvokļu īpašnieki, un JNĪP saka paldies ikvienam iedzīvotājam, kas, izprotot renovēta nama priekšrocības, atbalstījuši savas mājas siltināšanu.
 
Jelgavā kopš 2016. gada atjaunoti pieci daudzdzīvokļu nami, kuru pārvaldnieks ir JNĪP, – Vīgriežu ielā 30, Lāčplēša ielā 17, 21 un 23, kā arī Dobeles ielā 10; pavisam drīz startēs Māras ielas 5 un Mātera ielas 22 siltināšanas projekts; dokumentu iesniegšanas un izskatīšanas procesā «Altum» ir vēl 12 jauni objekti, tāpat vairāk kā 10 daudzdzīvokļu mājām, kuru dzīvokļu īpašnieki ir atbalstījuši ēkas siltināšanu, tiek izstrādāts renovācijas projekts, un paredzams, ka tie tiks apstiprināti vēl šajā līdzekļu apguves periodā. Jāpiebilst,ka projektu dokumentācijas sagatavošana ir darbietilpīgs process, ko ietekmē arī projektētāja un dzīvokļu īpašnieku sadarbība. Diemžēl, ir mājas kuru īpašnieki projekta sagatavošanas laikā vairākkārt maina savas domas un projektētāji ir spiesti veikt projekta dokumentācijas pārstrādi. Šāda darbība, protams, aizkavē projekta sagatavošanas laiku. Tomēr pārvaldnieks tic, ka visi iesāktie projekti tiks sagatavoti un realizēti kā veiksmīgi atjaunotas ēkas.
 
Plānots, ka kopumā kopš programmas sākuma 2016. gadā mūsu pilsētā būs renovētas vairāk nekā 20 daudzdzīvokļu mājas. JNĪP valdes loceklis Juris Vidžis spriež, ka uz kopējā Latvijas fona tas ir labs rādītājs un apliecina, ka jelgavnieku izpratne par priekšrocībām, ko sniedz renovēta māja, ar katru gadu aug, un tas pakāpeniski ļauj atjaunot pilsētas dzīvojamo fondu. «Jau kopš pirmās atjaunotās mājas mūsu pilsētā akcentu esam likuši uz būvdarbu kvalitāti, jo tikai tā iespējams sasniegt maksimālu enerģijas ietaupījumu un panākt maksimālu dzīves vides komfortu. JNĪP uzstādījums allaž ir bijusi kompleksa renovācija, un esam gandarīti, ka arī iedzīvotāji, lai gan dažkārt ne bez diskusijām, tomēr ir lēmuši par kompleksu pasākumu īstenošanu, kā rezultātā pilsētā esam ieguvuši ne vien nosiltinātas, bet arī tehniski atjaunotas un vizuāli pievilcīgas mājas,» atzīst J.Vidžis. Viņš skaidro, ka jautājums par darbu kvalitāti īpaši aktuāls ir šobrīd, kad lielā pieprasījuma dēļ būvnieki Latvijā ir noslogoti. «Taču tādēļ nedrīkst ciest renovācijas darbu kvalitāte! Ļoti rūpīgi sekojam un turpināsim sekot līdzi tam, kādā kvalitātē, atjaunojot mūsu pārvaldītās mājas, tiek paveikts pat šķietami maznozīmīgs darbs, un tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc gadā neuzņemamies atjaunot vairāk par 8–10 mājām, – lai nezustu kvalitāte,» tā viņš.
 
Arī JNĪP tehniskais direktors Oļegs Kukuts novērtē jelgavnieku aktivitāti savas daudzdzīvokļu mājas atjaunošanā, gan norādot, ka, ņemot vērā pieejamā finansējuma apguves tempus, Jelgavā jauni pieteikumi šobrīd netiks akceptēti, jo katra daudzdzīvokļu nama atjaunošanas projekts no idejas līdz tā veiksmīgam noslēgumam aizņem vidēji divus gadus. «Šobrīd mūsu prioritāte ir teju triecientempā sagatavot renovācijas projektus tām daudzdzīvokļu mājām, kuru dzīvokļu īpašnieki ir pieņēmuši atbilstošu lēmumu, un virzīt tos izskatīšanai un apstiprināšanai «Altum»,» skaidro O.Kukuts, sakot paldies iedzīvotājiem un dzīvokļu īpašnieku kontaktpersonām par iniciatīvu un neatlaidību, lai kopīgiem spēkiem nonāktu līdz rezultātam – atjaunotai daudzdzīvokļu mājai. «Nenovērtējams ieguvums pēc renovācijas ir ne tikai mazāki rēķini par apkuri un vizuāli pievilcīga ēka – būtiski, ka šādā veidā tiek pagarināts mājas dzīves cikls,» par renovācijas nepieciešamību aicinot aizdomāties arī līdz šim neatjaunoto māju iedzīvotājus, saka viņš.
 
Jāatgādina, ka programmai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda pieejami 156 miljoni eiro. Piesaistot komercbanku finansējumu, kopumā šīs programmas ietvaros daudzdzīvokļu māju atjaunošanā kopumā tiks ieguldīti aptuveni 300 miljoni eiro. Šobrīd būvdarbi sekmīgi noslēgušies kopumā jau 113 mājās Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Salaspilī, Olainē, Mundigciemā, Tukumā, Valmierā, Jelgavā, Valkā, Ikšķilē, Dobelē un citviet. Būvniecības procesā ir vēl vairāk nekā 70 nami, savukārt pārējie projekti ir dažādās īstenošanas stadijās.

Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.