Informējam, ka šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatnes apkopo informāciju par Mājaslapas apmeklējumiem, palīdz uzlabot tās funkcionalitāti un nodrošina tehnisku servisa darbību. Turpinot lietot šo Mājaslapu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkāk par šo lasīt: Uzņēmuma personas datu apstrāde un privātuma politika.
NĪP logo
jelgava.lv
Meklēt rakstu

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 906 par dzīvojamās mājas sanitāro apkopi 

Publicēts: 03.05.2018

2018.gada 9.martā ir stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 28.septembra noteikumos Nr. 906 “Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi” par dzīvojamās mājas ūdensapgādes sistēmas sanitāro apkopi, kas paredz papildus pienākumus dzīvojamās mājas pārvaldītājam. Grozījumi izstrādāti ar mērķi samazināt Legionella spp. baktēriju izplatību un inficēšanās risku ar legionelozi.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 906 “Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi” nosaka sanitārās apkopes prasības daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā. Sanitārās apkopes prasību izpildi dzīvojamā mājā, nodrošina  dzīvojamās mājas pārvaldītājs, lai nepieļautu apdraudējuma iestāšanos.

2018.gada 9.martā ir stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 28.septembra noteikumos Nr. 906 “Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi” par dzīvojamās mājas ūdensapgādes sistēmas sanitāro apkopi. Lai mazinātu iespēju inficēties dzīves vietā, konkrēti daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, karstā un aukstā ūdens apgādes sistēmās nepieciešams nodrošināt apstākļus, kas kavētu Legionella spp. savairošanos. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas pētījumu Legionella spp. var ievērojami savairoties ūdens apgādes sistēmās temperatūras robežās no +20oC līdz +45oC, savukārt, palielinoties ūdens temperatūrai virs +50 oC – 60 oC, baktērija iet bojā, tādēļ turpmāk, saskaņā ar grozījumiem noteikumos, dzīvojamās mājas pārvaldītājam ir paredzēts pienākums pastāvīgi nodrošināt karstā ūdens temperatūru izejā no siltummaiņa ne zemāku par +55oC.

Arī dzīvokļu īpašniekiem ir jārūpējas par to, lai izvairītos no inficēšanās. Tādēļ ir jāveic šādi individuāli veicamie profilaktiskie pasākumi:

  • Vismaz reizi nedēļā dažas minūtes jātecina karstais un aukstais ūdens tajos krānos un dušās, kas tiek reti izmantoti. Tā jārīkojas arī ikreiz pirms ūdens lietošanas pēc ilgstošākas prombūtnes.
  • Telpās izmantotiem gaisa mitrinātājiem jābūt brīviem no organiskā un neorganiskā aplikuma, un tajos jāizmanto tikai tīrs un ikdienas svaigi ieliets ūdens, kas ir novārīts un atdzesēts. Vienreiz nedēļā vajadzētu rūpīgi iztīrīt mitrinātāja iekšpusi, izmantojot piemērotu tīrīšanas līdzekli saskaņā ar ražotāja norādījumiem.
  • Jāseko tam, lai aukstā ūdens temperatūra būtu zem +200C, bet karstā – virs +500C (aptuveni vienas minūtes laikā ūdeni notecinot būtu jātek šādam ūdenim).
  • Svarīgi regulāri veikt dušu galviņu tīrīšanu no organiskā un neorganiskā aplikuma, kā arī dezinficēt, izmantojot hloru saturošus dezinfekcijas līdzekļus vai ieliekot verdošā ūdenī.


Vairāk informāciju par individuāli veicamajiem profilaktiskajiem pasākumiem dzīvokļu īpašumos Legionella spp. baktēriju izplatības ierobežošanai lasiet Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē pieejamo informatīvo materiālu: https://www.spkc.gov.lv/upload/Infekcijas%20slim%C4%ABbas/Ieteikumi/spkc_ieteikumi_legionelozes_profilaksei_2018.pdf

Grozījumi nosaka, ka dzīvojamās mājas pārvaldītājam ir pienākums ne retāk kā reizi ceturksnī izplatīt dzīvojamās mājas īpašniekiem un citām mājā dzīvojošām personām Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē pieejamo informatīvo materiālu par individuāli veicamajiem profilaktiskajiem pasākumiem dzīvokļu īpašumos Legionella spp. baktēriju izplatības ierobežošanai.


Atgriezties atpakaļ
Visas tiesības ir aizsargātas © SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"
Pārpublicēšana ir atļauta, saglabājot atsauci uz ziņojuma vai attēla autoru un saiti uz avotu, kā arī sniedzot informāciju uzņēmuma e-pastā ([email protected]).
Autors patur tiesības liegt atsevišķu ziņojumu vai attēlu pārpublicēšanu.