jelgava.lv
Meklēt rakstu

«NĪP» basketbolisti izcīna Cerību kausu

Publicēts: 18.12.2013

15. decembrī noslēdzās Jelgavas Sporta servisa centra kausa izcīņa basketbolā, un tajā startēja arī SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» komanda «NĪP». Spraigā cīņā jau otro gadu pēc kārtas iegūts Cerību kauss, bet komandas jaunieguvums Toms Plūksna kļuva par visa turnīra rezultatīvāko spēlētāju.
Šogad pirms Sporta servisa centra kausa izcīņas basketbolā komandai pievienojās ļoti vērtīgs spēlētājs – Toms Plūksna, kurš pastiprināja jau tā spēcīgo sastāvu. Pirms čempionāta notika komandu grupu izloze, kur komandu «NĪP» ielozēja vienā grupā ar Olaini, «Valauto», LLU, «Vilkiem» un BJSS. Izloze šķita veiksmīga, tāpēc izvirzījām mērķi cīnīties par TOP 3 grupā ar iziešanas iespēju uz TOP 8.

Taču izvirzītais mērķis izputēja jau pēc pirmās spēles, kad bezzobaini zaudējām komandai no Olaines ar 41:50. Nākamā spēle bija pret jaunajiem BJSS audzēkņiem – intriga izplēnēja jau spēles pirmajā ceturtdaļā, kurā mēs bijām pārāki ar 29:12, bet visā spēlē – ar 90:67. Pēc tam – spēle pret šī čempionāta trešās vietas ieguvējiem «Valauto». Tā ritēja punkts punktā līdz pat fināla svilpei, taču mūsu komandai, lai svinētu uzvaru, mazliet pietrūka pieredzes – 30 sekundes pirms mača beigām pie -1 bija uzbrukuma iespēja, taču diemžēl nokļūdoties devām iespēju svinēt uzvaru «Valauto» ar 68:62. Nākamās spēles – pret «Vilkiem» – pirmais puslaiks nospēlēts kā līdzīgs ar līdzīgu, otrajā puslaikā izmantojām zonas presingu, kurā pretiniekiem ļāvām iemest vien 9 punktus, un spēles rezultāts – 65:32. Pēdējā atlikusī cīņa grupā bija pret LLU, un nevienam nezināmie pretinieki izrādījās pārāk ciets rieksts. Tas bija smagākais zaudējums šajā čempionātā – 44:62.

Nākamā kārta ceļā uz Cerību kausu mums bija brīva. Tajā sacentās potenciāli vājākās čempionāta komandas. Ar vienu no šo komandu uzvarētājiem arī bija jāspēkojas mums. Pretī mums atkal tika «Vilki», kuri, neesot pilnā sastāvā, cieta pamatīgu sakāvi ar 41:73. Tālāk nāca nopietnāks pretinieks – «Kentukī džeks». Spēle bija līdzīga visas 32 minūtes. Pateicoties veiksmīgāk nospēlētai ceturtajai ceturtdaļai, uzvarējām ar 46:41, iekļūstot finālā. Tajā «NĪP» komandai pretī stājās «Rokiji» – ar kuriem līdz šim bijām aizvadījuši vismaz 6 spēles, visās ciešot sakāvi, taču šoreiz komanda bija motivēta. Visu spēli esot vadībā, to arī noturējām līdz fināla gongam. Tādējādi otro gadu pēc kārtas komanda «NĪP» ieguva Cerību kausu.

Fināla vērtīgākais spēlētājs – mūsējais Toms Plūksna, kurš bija arī visa turnīra rezultatīvākais spēlētājs starp 18 komandām.

Jāpiebilst, ka 21. decembrī «NĪP» komanda uzsāks savu trešo čempionātu Iecavā.