Ēnu dienā jaunieši iepazīst SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” speciālistu ikdienu 

Publicēts: 15.02.2016

Ar mērķi veicināt izpratni par darba tirgū pieprasītākajām profesijām un ļaut skolēniem jau laikus apjaust, vai izvēlētā profesija tiešām ir tā, ar kuru jaunietis vēlas saistīt savu nākotni, 10. februārī visā Latvijā aizvadīta tradicionālā Ēnu diena. Šajā aktivitātē jau vairākus gadus iesaistās arī SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP), un JNĪP speciālistus šogad «ēnot» bija pieteikušies trīs 8. klases skolnieki un viens septītklasnieks.

Katru gadu Ēnu dienā tiek akcentēta konkrēta joma, un šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju nozarēm, kuru speciālisti ir starp darba devēju pieprasītākajām profesijām. To izjuta arī JNĪP IT speciālists  – viņa darba ikdienai līdzi sekoja trīs «ēnas» – Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 8. klases skolnieks Mareks, Jelgavas Valsts ģimnāzijas 8. klases skolnieks Sandijs un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 7. klases skolnieks Aksels.

Mareks Ēnu dienā piedalījās jau otro reizi, un puisis atzīst, ka tieši IT joma ir tā, kas viņam interesē visvairāk un ar kuru viņš vēlas saistīt savas nākotnes profesiju. To izjuta arī «ēnas devējs» – Marekam ļoti interesēja ne tikai specifiskā informācija par IT tehnoloģijām, kuras savā ikdienas darbā izmanto JNĪP, bet arī cita informācija par namu pārvaldīšanas uzņēmumu un tā darbību. Arī Sandijs un Aksels apliecināja vēlmi nākotnē darboties IT jomā, un JNĪP speciālisti cer, ka puiši guva priekšstatu par šīs jomas specifiku un ļoti vērtīgu informāciju, kas noteikti noderēs nākotnes profesijas izvēlē.
Savukārt Jelgavas Valsts ģimnāzijas 8. klases skolnieks Niks izvēlējās kļūt par «ēnu» Ēku ekspluatācijas daļā, visas darbdienas garumā sekojot līdzi tam, kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas, strādājot šajā jomā. Interesanti, ka sākotnēji Niks bija plānojis «ēnot» nekustamā īpašuma vērtētāju, taču viņš Ēnu dienā nokļuva tieši JNĪP. Šī diena viņam ļāva saprast, ka abas joms tomēr ir cieši saistītas, tādēļ izrādīja lielu ieinteresētību izzināt profesijas «aizkulises». Pēc Ēnu dienas Niks atzina, ka šobrīd jau sāk apsvērt, ka nākotnē varētu apgūt profesiju, kas būtu saistīta tieši ar nekustamā īpašuma pārvaldes jomu.

JNĪP saka paldies skolēniem, kuri Ēnu dienā izvēlējās «ēnot» tieši namu pārvaldīšanas  uzņēmuma speciālistus, un cer, ka ar laiku šie jaunieši, kuri pirmo priekšstatu par konkrētu profesiju ieguvuši tieši JNĪP, nākotnē uzņēmumā atgriezīsies jau kā kvalificēti darbinieki!

Uz tikšanos nākamajā Ēnu dienā!


Atgriezties atpakaļ
© SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde"